Tefeciler Nerede Bulunur?

Bankalardan bir şekilde kredi çekemeyen kimseler nakit ihtiyaçlarınızı çözmek için sıklıkla tefeci aramaktadırlar. Özellikle esnaflarımız para döngülerini sağlayabilmek için bu çözümü kullanmaktadır.. Tefecilik her ne kadar illegal olsa da bir yerde ihtiyaç olduğu zaman doğal olarak bir seçenek şeklinde farklı yöntemlerle karşımıza çıkmaktadır..Sizler için tefecileri nerede nasıl bulabileceğinizle ilgili adres telefon iletişim bilgileri v.s konuyla ilgili bir derleme yaptık sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Tefeci Nasıl Bulunur?

Eskiden mahallelerde olan tefeciler şimdilerde daha çok merkezi alanlarda bir iş yeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan kastımız elbette yüksek ölçekli yatırım gerektiren ve satışları da yüksek miktarlarda olacak işlerdir. Galerileri buna örnek olarak gösterebilir. 0 km araçların da satılabildiği galerilerde yüksek miktarlarda para dönmektedir. Bu nedenle tefeciler genelde bu tarz iş yerlerini tercih ederek, müşterilerine araba satmış gibi faturalar düzenlerler. Bu nedenle de yakalanma oranları da gittikçe azalır. Haliyle mahalle kültüründen uzak şekilde yapılanan tefecileri bulmakta eskisi kadar kolay değildir. Çünkü eskiden mahalle arasında yapılanan bu mesleği mahallede yaşayan, ikamet eden birçok kişi bilir ve kulaktan kulağa hesabı yayılırdı. Bu nedenle tefecilere ulaşmak mahalle içinde her zaman daha kolaydı.


BilgiAcil Para Lazım Tefeci Arıyorum


 

İnternet sitesinde verdikleri ilanlar ile maddi olanakları olmayan ve borç paraya ihtiyaç duyan kişiler ile irtibat kuruyorlar. Daha sonra bu kişilere senetle altın satıyorlar. Bildiğiniz gibi altın her yerde satılabilen ve para kazandırabilen bir madendir. Paraya ihtiyacı olan kişi bu altını alıyor ve bir senet imzalıyor. Böylece aldığı altının tutarını aylara yayarak ödemiş oluyor. Tefeciye ise bu işlemi karşılığında ekstra komisyon veriyor. Eğer o an için nakit parası yoksa, senede komisyon ücreti de yansıtılıyor. Böylece işlem tamamlanmış oluyor.


Öneri: Senetle Altın Alabilir miyim?

 

Şimdilerde tefecilere ulaşmak istiyorsanız, internetin sunduğu yolları kullanmak mecburiyetindesiniz. Bu tarz tefeciler internet dışında bir yayılma alanı bulamamaktadırlar. Bu nedenle de internet sitelerini kullanarak ilan verebilir, yorum yapabilir ya da direkt olarak kendine bir site kurdurabilirler. Bu nedenle bu siteleri kullanarak tefecilere ulaşmak halen kolaydır.

Siteler yoluyla dedik ama aklınıza hemen cep telefonu ya da adres bulmak gibi bir durum gelmesin. Siteye abone olarak iletişime geçebileceğiniz gibi, internet üzerinden formlar doldurarak da irtibat kurabilirsiniz. Bazı tefeciler de direkt olarak bu siteler vasıtası ile internet üzerinden çalışabilir. Yani bundan kastımız da şudur; internet üzerinden tanışıp, tüm anlaşma koşullarına varıp, e- imza yolu ile işlem yapıp hesabınıza parayı yatırtabilirsiniz. Elbette çok tercih etmenizi önerebileceğimiz bir yol değildir. Zira yüz yüze görüşmeden yapılan işlemlere güvenmek mantıklı olmayacaktır.

Sizde tefeci arıyorsanız, internet siteleri ile kolayca ulaşabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

KİŞİLER

Tefeci Mustafa, Tefeci Cemil, Tefeci Erol internet üzerinde en çok aranan telefon numaraları ve adresleri sorulan tefecilerdir. Bu konuda direkt bilgimiz olmamakla birlikte yukarıda verdiğimiz tefeci sitelerinde belki bu bilgilere ulaşabilirsiniz.Bazen de internet üzerinde paylaşım yapmak ve direkt bilgi vermeyi herkes doğru bulmayabiliyor o yüzden iletişim bilgilerini bularak direkt görüşmek daha avantajlı olmaktadır.

Uyarı! Her zaman söylediğimiz gibi hiç bir kredi talebinizde kimseye önden ücret ödemeyiniz. Kredi verme konusunda yasal merciiler bankalardır. Bunun dışındakiler büyük ihtimalle uydurma ve efsanelerden ibarettir itibar etmeyiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir